Haber

14 Mayıs seçimlerine son 8 gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin’de

ensonhaber.com

Seçime 8 gün kala siyasi partiler çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin mitingine katıldı.

Mersin halkını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitinge katılımın yoğun olduğuna değindi. “Resmi rakamlara göre burada 80 bin kişi var. Gümbür gümbür sandığa gidiyoruz demek oluyor”söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hortum nedeniyle seraları zarar gören Anamurlulara geçmiş olsun dileklerini ileterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu seçimi teröristlere bırakmayacağız”

Sözlerim, Anamurlu kardeşlerime bu sabah yaşadıkları hortum felaketine geçmiş olsun diliyorum. Yaralılara Allah’tan şifalar diliyorum. Muz seraları zarar gören vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun, devletimiz her zaman yanlarında. Hasar tespiti yapıldıktan sonra kendilerine gerekli esas verilecektir.

Ülkemizin tarihi bir seçimi öncesi ayağa kalktık ve bizi bekleyen iller arasından Mersin’i seçti. Ben buraya Kayseri’den geldim. Oradaki katılım tamı tamına 135 bin kişiydi. Mersin’in resmi rakamları 80 bin.

O yüzden sandık başına gidiyoruz. Bu seçimi teröristlere bırakmayacağız. Sayın Kemal’in PKK’lı arkadaşları varsa bizim milletimiz var.

“Mersin sıradan bir yer değil, Türk Yüzyılını Mersin’le beraber inşa etmek istiyoruz”

Biliyorsunuz daha önce Mersin’e gidiyordum. Akkuyu’daki nükleer santralin yakıt çubuklarının teslim törenine katılacak, burada hasretimi giderecektim. O günlerde biraz rahatsızlık duyduk. Akkuyu programını canlı iletişim ile gerçekleştirmek zorunda kaldım.

Mersin sıradan bir yer değil. Mersin, ülkemizin insan zenginliğinin tüm renklerini içinde barındıran özelliği ile gönlümüzde ayrı bir yere sahiptir. Türkiye Yüzyılını Mersin’le birlikte inşa etmek istiyoruz. Mersin’in tercihi Türk Asrı olacak, kazanımlar artacak.

“Bölücü örgütün önderliğindeki partinin Kemal Bey’i desteklemesinin nedeni budur”

Bu seçim birisinin Kemal Bey’i Cumhurbaşkanı yapması, CHP’ye seçim kazanması, yanındaki partileri memnun etmesi için değil. Bu seçim, ülkemizde uzun süredir farklı görünümlerle denenen ancak kararlılığımızın üstesinden gelemeyen senaryoları bir kez daha hayata geçirme girişimidir. Bölücü örgütün önderliğindeki partinin Kemal Bey’i desteklemesinin nedeni budur.

celtikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu