Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hasar tespit çalışmalarında görev alacak

Depremin ilk gününden bu yana bölgede birçok alanda yardım ve takviye çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, deprem hasar tespit çalışmalarında da görev alacak.

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen illerden biri olan Osmaniye’de arama kurtarma çalışmalarının sona ermesinin ardından enkaz kaldırma çalışmaları başladı. Bu çalışma ile hasarlı binalar da tespit ediliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan inşaat mühendisi ve inşaat teknikerlerinden oluşan gruplar Osmaniye’ye gitti.

AFAD Başkanlığı koordinasyonunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda inşaat mühendisi ve inşaat teknikerinden oluşan 8 kişilik 4 ekip görev alacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Osmaniye’de meydana gelen depremde hasar gören binaların hafif, orta ve ağır hasarlı olup olmadığının tespiti için yapılacak çalışmalara altlık sağlayacak. Yapılacak çalışmalar sonucunda binaların yaşanabilir olup olmadığına veya yıkılıp yıkılmayacağına karar verilecek.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu