Haber

BAE Devlet Bakanı: BM, Arap girişimlerini desteklemeye devam etmeli

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Bakanı Khalifa Shahin al-Marar, Birleşmiş Milletler’in (BM) istikrarlı bir bölge inşa etmek için Arap girişimlerini desteklemeye devam etmesi gerektiğini söyledi.

El Marar, BM ile Arap Birliği arasındaki işbirliğinin ele alındığı BM Güvenlik Konseyi oturumuna başkanlık etti.

Arap Birliği’nin ortasında yer alan BM ile Arap Birliği arasındaki iş birliğinin Arap bölgesindeki zorluklarla başa çıkmak için kilit değerde olduğuna işaret eden el-Marar, bölgede “hızlı ve olumlu” gelişmeler yaşandığını söyledi. .

Al-Marar, “Bölgedeki olumlu ve hızlı değişimler, pratik ve gerçekçi çözümlerle birlikte kilit ihtilaf alanlarında ilerlemeye yol açabilir.” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Devlet Bakanı el-Marar, “BM’nin ve özellikle BM Güvenlik Konseyi’nin, istikrarlı ve kalkınma odaklı bir bölge inşa etmeye yönelik Arap girişimlerini desteklemeye devam etmesini bekliyoruz.” dedi. vurguladı.

“Ortak zorluklara karşı birlikte hareket etmeliyiz”

BM Genel Sekreterinin Siyasi ve Barış İnşası İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Rosemary Dicarlo, “Ortak sorunlarımıza karşı birlikte hareket etmeye kararlıyız. Birlikte, hiçbir örgütün tek başına başaramayacağı şeyleri başarabiliriz” dedi. dedi.

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt burada yaptığı konuşmada, bölgedeki önemli sorunlara rağmen Arap Birliği’nin çok taraflı uluslararası sistemde önemli bir aktör olmaya devam ettiğini kaydetti.

Gayt, “BM ve Arap Ligi’nin ortak çabası, küresel sağlık krizi, silahlı çatışma, terör ve iklim değişikliği gibi konuların ele alınmasına katkı sağladı.” değerlendirmesini yaptı.

catalzeytinhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu