Haber

Bloomberg: Türkiye, İsrail ile doğal gaz işbirliğini askıya aldı

ABD merkezli Bloomberg, İsrail ile planlanan sondaj ve doğal gaz boru hattı çalışmalarının askıya alındığını iddia etti. Gazeteye konuşan kaynaklar, Avrupa’ya gaz ihracatı planlarının da durdurulduğunu iddia etti. İddia, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e ilişkin açıklamalarının ardından geldi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Gazze’de mazlumlara karşı tarihin en vahşi saldırılarından birini gerçekleştiriyor. Ölenlerin yarısı çocuk, yarısı anne ve aile büyükleri. Bu bile tek başına bunun bir vahşet olduğunu göstermeye yetiyor. Diğeri hastaneleri, ibadethaneleri, pazar yerlerini ateşe veren ve bu insanlık dışı eylemi sürdüren ordudur.” bulamıyorsun.

Son toplantılarında tüm Batı’yı terör örgütü olarak görmek için bir araya geldiler. İsrail, örgüt olabilirsiniz çünkü Batı’nın size çok borcu var ama Türkiye’nin size hiçbir borcu yok. Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını savunmaya çalışan bir grup kurtuluş ve mücahittir. İsrail devletiyle hiçbir sorunumuz yok. Ancak İsrail’in vahşetini ve devletten ziyade örgüt gibi hareket etmesini tasvip etmiyoruz.”

İSRAİL İLE ‘İŞBİRLİĞİ’ BEYANI

Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda New York’ta düzenlenen 78. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ziyaretinde yaptığı açıklamada, “İsrail ile sondaj çalışmalarına başlayacağız. Sadece Türkiye’ye değil, Türkiye’den de enerji nakil sınırlarını işletmeye başlayacağız” dedi. Avrupaya.” dedi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu