Teknoloji

BMW, Yeni Nesil Tamamen Elektrikli Araçlarının Nasıl Görüneceğini Paylaştı (2025 Yılında Yollara Çıkacaklar)

100 yılı aşkın geçmişi olan BMW hem konfor hem de performans açısından üstün araçlar üretti. İ serisi dışında geniş bir kataloğa sahip olan firma, bugüne kadar hep performans motorlu araçlar sundu. Bu değil tamamen elektrikliAraçlara ne zaman ağırlık vereceği merak ediliyordu.

Bugün çevrimiçi Vizyon Neue Klasse Etkinlikte BMW, otomobil kataloğu için bir dönüm noktasında olduğunu belirterek, yeni nesil tamamen elektrikli otomobillerinin Neue Klasse konsepti çatısı altında nasıl görüneceğini gösterdi. Bazıları tasarımları beğenirken elbette eski modellere tutunanlar da vardı.

Neue Klasse konsepti tüm yeni nesil araçları kapsayacak.

3 serisi segmentinde yer alacak yeni nesil sedana baktığımızda böbrek ızgaralarının genişlediğini görüyoruz. Eğer kaputun üzerindeyse BMW’nin köpekbalığı burnu ‘ diye bir tasarım var. Ayrıca ön tarafa baktığımızda araca sportiflik katan bir difüzör görmek mümkün. Bunun haricinde 21 inç tekerlekler öne çıkıyor. Son olarak aracın bir BMW olduğunu gösteren tasarım çizgilerini dış kısımda görmek mümkün.

İç mekan da sade bir şekilde tasarlanmıştır. Her şeyin dijitalleştirildiği aracın içerisinde herhangi bir mekanik tuş bulunmuyor. Ekran ön cam boyunca uzanıyor, iDrive arayüzü“yeni nesil” Panoramik Görüşe ”konut sahibidir. Direksiyon üzerindeki dokunmatik alanları kullanarak bu ekran üzerinden işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Yeni nesil araçlarda BMW Yüzde 20 daha verimliPil kullanarak kendi sınıfındaki araçlarla karşılaştırıldığında yüzde 30’a kadar menzil avantajına ulaşacak. Aracın menzili hakkında herhangi bir bilgi verilmese de 1.000 km civarında menzile sahip olması bekleniyor. Neue Klasse, BMW’nin yeni nesil elektrikli araç platformu olacağı için adını gelecekte de sıkça duyacağız. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

demrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu