Haber

Bursa’da Şehreküstü esnafı otopark derdinde

Esmanur GÜLBAHAR – Musa YEŞİLDAĞ – Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Herkes Duysun ekibinin ‘Mahallemi Duyuyor’ programı kapsamında bu hafta Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Şehreküstü Mahallesi’nin sorunları gündeme getirildi.

Şehreküstü Mahallesi’nin vasıfları, hoşlukları, dertleri mahalleli ve esnafın yanı sıra mahalle muhtarıyla da konuşuldu.

Mahallede küçük bir mahallede oturdukları için yer olmamasından dolayı park sorunu yaşadıklarını kaydeden mahalle sakinleri, AVM otoparkının da yetersiz olduğunu ve park etmek için yol kenarındaki ücretli otoparkları kullanmak zorunda kaldıklarını vurguladı. onların araçları. Vatandaşlar ayrıca hırsızlığa karşı önlem alınması ve bekçi sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

Şehreküstü Mahallesi Muhtarı Sami Tokaki ise 2014 yılından bu yana Şehreküstü Mahallesi’nin muhtarlığını yürüttüğünü belirterek, mahallenin küçük olması nedeniyle halkın hizmetlerden memnun olmadığını ve altyapının kasvetli olduğunu iddia etti. “Hizmetlerimize aynı şekilde devam edeceğiz, her zaman mahallemin yanında olacağım” diyen Muhtar Tokaki, “Belediyelerimizle iletişim halindeyiz. Vatandaşımızın bir sorunu olduğunda hızlıca çözüyoruz.”

“ÇARŞIBAŞI PROJESİ MAHALLEMİZ İÇİN GÜZEL BİR PROJE OLACAK”

Öte yandan yerel yönetimin Şehreküstü Mahallesi’nde yeni projeler yürüttüğünü kaydeden Muhtar Tokaki, “Çarşıbaşı projesi yapılıyor. Proje Bakırcılar Çarşısı’nın alt kısmında. Yeni Sarıcasungur Camimiz de oldu. yapıldı, temellerinden doğdu.Yanında türbe var.Nefes almak mümkün.Park olacak. Otoparklar, dinlenme alanları ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Çarşıbaşı projesi mahallemiz için çok güzel bir proje olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu