Ekonomi

Çeyrek altın 2 bin 990 liradan satılıyor

Dün altının ons fiyatındaki artışa paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,3 artışla 1.810 liradan tamamladı. Yeni güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.30 itibarıyla yüzde 0,3 primle 1.815 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı prestijdeki çeyrek altın 2 bin 990 liradan, Cumhuriyet altını ise 12 bin 200 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,1 kazançla 1.988 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) şahin politikalarının sona ermiş olabileceği beklentisinin altına olan talebi desteklediğini, ABD’de bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin yatırımcıların ilgi odağı haline geldiğini belirtti.

İsrail-Filistin çatışması takip ediliyor

Dünya genelinde merkez bankalarının devam eden sıkılaştırma adımlarının enflasyon üzerindeki güçlendirici etkisi politika yapıcıları daha temkinli davranmaya iterken, enflasyondaki yavaşlamaya rağmen işgücünün güçlü kalması yatırımcıların karar alma süreçlerini etkiliyor. Analistler, bugün ABD’de açıklanan istihdam raporu başta olmak üzere İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının yoğun bir bilgi gündemiyle takip edileceğini belirtirken, teknik olarak altının ons fiyatında 2.000 ve 2.020 seviyelerinin yükselişte olduğunu kaydetti. Direnç pozisyonunda, 1.970 ve 1.950 noktaları ise destek pozisyonunda.

haber-yigilca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu