Haber

Cinayet İtirafı 17 Yıl Sonra Geldi: Tarlada Silahla Öldürmüş

Kocaeli’nde 17 yıl evvel hayatını kaybeden Seyfettin Arıcı cinayetinin katil zanlı ortaya çıktı. Arıcı’yı, tıpkı mahallede oturan ve ortalarında hasımlık olduğu öğrenilen S.D.’nin öldürdüğü ortaya çıktı.

Faili meçhul olarak kalmıştı

Kandıra ilçesinin kırsal Alefli Mahallesinde oturan 3 çocuk babası Seyfettin Arıcı, 9 Eylül 2005’te fındıklıkta koyunlarını otlatırken tüfekle vurularak öldürüldü. O tarihte jandarmanın yaptığı çalışmalarda cinayet şüphelisi bulunamadı, evrak, faili meçhul olarak rafa kaldırıldı.

Kandıra Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen haftalarda belgeyi, cinayetin yine araştırılması için Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği’ne gönderdi. Evraktaki kanıtları inceleyen polis, mahalleye giderek kimi şahısların tabirlerine başvurdu.

İfadelerde Seyfettin Arıcı ile birebir mahallede oturan S.D. ortasında 1986 yılından beri hasımlık olduğu bilgisine ulaşan takımlar, şüpheliyi gözaltına aldı.

Polisteki tabirinde S.D., “Gördüğü her yerde bana ağır küfürler ediyordu. Garibandım, köyde yıllarca beni çok ezdi. O gün, babamla koyunları otlatmaya çıkmıştık. Kendimi vahşi hayvanlardan korumak için yanıma tüfek almıştım. Seyfettin’in de koyun otlattığını görünce, babama işim olduğunu söyleyerek ayrıldım. Bir süre takip ettikten sonra tüfekle Seyfettin’i öldürdüm. Sonrasında tüfeği de kırıp dereye attım” diyerek cinayeti itiraf etti.

Emniyetteki süreçleri tamamlanan S.D., adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu