Haber

Çin’de Şiddetli Yağışlar Sonucu 20 Kişi Hayatını Kaybetti

Çin’in başkenti Pekin ve çevresinde şiddetli yağışlar nedeniyle 20 kişinin hayatını kaybettiği, kayıp 27 kişinin arandığı bildirildi.

Şiddetli yağışlar Pekin ve çevresinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Pekin Şehir Yönetiminden yapılan açıklamada, başkentin çeşitli bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarına katılan 2’si kişi olmak üzere 11 kişinin hayatını kaybettiği, 27 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi.

Kayıp 27 kişiden 4’ünün Fangshan’a bağlı bir köyde arama kurtarma çalışması yürüten “Mavi Gökyüzü” kurtarma grubuna üye olduğu ve oburların kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Yetkililerden yapılan açıklamada, Hıbei bölgesinde şiddetli yağışlar nedeniyle 9 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Çin Küresel Televizyon Ağı’nın haberine göre, bugüne kadar 540 bin 703’ten fazla kişi olumsuz hava koşullarından etkilendi, yaklaşık 847 bin 400 kişi ise inanç bölgelerine tahliye edildi.

Xinhua haber ajansına göre, Çin Devlet Lideri Xi Jinping, sel ve afetlerde kaybolan veya mahsur kalan kişiler için arama ve kurtarma çabalarında her türlü çabanın gösterilmesi ve “kayıpların mümkün olduğunca en aza indirilmesi” talimatını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu