Haber

Çöp tutucu sistem ile çöplerin denize ulaşması engellenmektedir.

Doğa Koruma Merkezi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Coca-Cola Vakfı’nın desteği ve iş birliğiyle yürütülen Pak Akdeniz Toplum Temelli Geri Dönüşüm Projesi kapsamında geçen yıl hayata geçirilen “Atık Tutma Sistemi” sayesinde Kemer Belediyesi ile derede biriken çöplerin denize taşınması engelleniyor.

Kemer’den geçerek Akdeniz’e ulaşan Karapınar Çayı için tasarlanan Atık Tutucu Sistem, atıkların denize gitmesini engellemek, bu atıkların görünür hale getirilmesi ve böylece kamuoyunun bilinçlendirilmesi açısından değerli bir işleve sahiptir.

Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, derede ve Karapınar Deresi’ndeki çöp toplayıcıda biriken çöplerde genel temizlik çalışması yaptı.

Yağışların başlamasıyla birlikte ilçe genelinde siper ve dere temizleme çalışmalarını hızlandıran belediye ekipleri, olası aksiliklere karşı önlem alıyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, Kemer’i daha temiz bir ilçe haline getirmek için daha önce başlattıkları “Çöp kapanı sistemi” ile çöplerin denize ulaşmasını engellediklerini söyledi.

Yağışların artmasıyla birlikte ilçe genelinde yaşanabilecek tüm olumsuz durumlara karşı önlem aldıklarını belirten Başkan Topaloğlu, “Kemer Belediyesi olarak tüm tedbirlerimizi alıyoruz. Şiddetli yağışlar nedeniyle oluşabilecek su ve sellere karşı önlemlerimizi aldık. Mağaraları temizlemenin yanı sıra derelerin içini de temizliyoruz. Derelerin taşmamasını sağlıyoruz. Daha önce başladığımız proje kapsamında Karapınar Deresi’ne kurulan çöp kapanı sistemi sayesinde ekiplerimiz biriken çöpleri de temizliyor. Kemer Belediyesi, halkı için üretmeye ve çalışmaya devam edecek.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu