Haber

Daha Önce Hapishanede Olan 15 Ünlü Duyduğunuzda İnanamayacaksınız

Gündemde olsun ya da olmasın tanıdığımız ünlülerden bazılarının bir dönem hapse atıldığını biliyor muydunuz? Belki kariyerinin zirvesinde olan, belki de gündemde bile olmayan, cezaevine konan 15 ünlü isme ve yaptıkları suçlara bir göz atalım!

1. Bülent Ersoy

19 Eylül 1980’de evine gelen hakime hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Bülent Ersoy, İzmir Buca Cezaevi’nde özel bir bölüme yerleştirildi. 3 Kasım 1980’de görülen davada 11 ay 20 gün hapis cezasına karar verildi. Ardından Bület Ersoy, Kuşadası’nda bir gazeteciye saldırdığı ve kamerasını kırdığı iddiası üzerine Söke Cezaevi’ndeki kadınlar koğuşuna konuldu. 2 ay cezaevinde kaldı.

2. Serdar Ortaç

Serdar Ortaç, 1999 yılında askerlikten kaçmak için hile yaptığı gerekçesiyle 54 gün Mamak Askeri Cezaevi’nde tutulmuştu.

3. Doğuş

Bir dönem sokakta kaldığını ve çeşitli hatalara bulaştığını itiraf eden Doğuş, 1993 yılında cinsel saldırı suçundan 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 4 ay Bayrampaşa Cezaevi’nde kalan Doğuş, olayın diğer tarafı Pınar Cankır ile evlendikten sonra serbest bırakıldı.

4.İbrahim Tatlıses

Tatlıses, 1987 yılında İzmir’de film çekerken İzmir Fuarı’nda bazı sahneleri çekmek istedi ancak polis, önceden izin almadığı için çekim ekibinin fuara girmesine izin vermedi. Sinirlenen İbrahim Tatlıses polisle tartıştı ve polislere hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanarak 16 gün Buca Cezaevi’nde kaldı.

5.Gökhan Özen

Kuaför Mehmet Gülsüm’ün kaçırılması ve şiddet uygulanmasına karıştığı gerekçesiyle 2 ay cezaevinde kalan Gökhan İtina, şikayetin geri çekilmesinin ardından serbest bırakıldı. Söz konusu davada, suçu teşvik ettiği ve aracını eylemin faillerine verdiği gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak tahrikin azalması ve koşulların uygun olmasıyla suçu 10 aya indirildi.

6. Haluk Levent

Haluk Levent, 1997 yılında 10 yıl önceki 3 milyon TL’lik karşılıksız çek nedeniyle tutuklandı. Adana E Tipi Cezaevi’ne gönderilen Levent, daha sonra Metris Cezaevi’ne nakledildi. 9 ay 15 gün tutuklu kaldı.

7.Ebru Şallı

Ebru Şallı, 1999 yılında kokain kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’ne götürüldü. Şallı 15 gün orada kaldı.

8. Deniz Seki

Şarkıcı Deniz Seki, 24 Şubat’ta kabahat olarak uyuşturucu kullanmak ve kullanıcılara tedarik etmek amacıyla bulundurmak suçundan tutuklandı. Şarkıcı, Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi’nde kaldı.

9. Tuğba Özay

Tuğba Özay, sevgilisi Akın Büyükoğlu’ndan ayrılmak için Susurluk Davası hükümlü Yaşar Öz’den yardım istedi ve bunun sonucunda cezaevine girdi. Özay, Paşakapı Cezaevi’nde 6 ay kaldı.

10.Selda Bağcan

Selda Bağcan, Koçero’nun müziği nedeniyle 40 gün hapis cezasına çarptırıldı. 1972’de müzik yasaklandı. Bağcan ayrıca işkence ve fiziksel şiddete de maruz kaldığını söyledi.

11.Yılmaz Güney

Oyuncu Yılmaz Güney, 1974 yılında savcıyı öldürmek suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

12.Ahmet Kaya

Ahmet Kaya terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan yargılandı. 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

13.Seren Serengil

Seren Serengil, Gülben Ergen’in 3 gün zorunlu hapis istemiyle cezaevine gönderildi.

14. Tarık Akan

Yeşilçamlı genç Tarık Akan, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından Almanya’da yaptığı bir konuşma nedeniyle 1981 yılı başında Türkiye’ye döndüğünde tutuklandı. Mahkeme, Akan’ı 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. 2 yıl süren yargılamanın ardından 2,5 ay süreyle tek kişilik hücrede tutulmasına karar verildi.

15.Afife Jale

Afife Jale, Türk kadınların sahneye çıkmasının yasak olduğu dönemde kokain kullandığı ve sahneye çıktığı için defalarca gözaltına alındı. Bu gözaltı kararlarının bazılarında tutuklandı ve cezaevinde yattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu