Ekonomi

Depremzedelere yardım için e-Devlet’te iki yeni hizmet

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sarmaya çalışırken, vatandaşlar da imkanlarını seferber etti.

Yardımların organize edilmesi için kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları çalışıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de depremzedelere yardım ulaştırmak ve bağış yapmak isteyen vatandaşlara güvenilir sistemler sunmak amacıyla e-Devlet Kapısı’nda iki yeni dijital hizmet geliştirdi.

EN YAKIN BAĞIŞ MERKEZİNİ GÖREBİLİRSİNİZ

Bunlardan ilki depremde zarar gören vatandaşlara kan bağışında bulunmak isteyenlere yardımcı olacak. Kan bağışçıları e-Devlet Kapısı üzerinden en yakın kan bağışı merkezini öğrenebilecek.

Türk Kızılayı e-Devlet Kapısında “En Yakın Kan Bağış Merkezi” Hizmet ile birlikte en yakın noktada bulunan merkezin adres, telefon ve çalışma saatleri bilgileri harita üzerinde gösterilecek. Ayrıca haritadan seçilen kan bağışı noktasına giden yol tarifi alınabilmektedir.

KREDİ KARTI İLE BAĞIŞ

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin ikinci hizmeti ile nakdi yardımların depremzedelere sadakatle ulaştırılması amaçlanıyor.

Vatandaşların AFAD ve Türk Kızılayı ile ilgili iki ayrı sorunu var. “Deprem Bağış Kampanyası” Hizmet ile e-Devlet Kapısı’ndan kredi kartlarını kullanarak bağış yapabileceksiniz. e-Devlet Kapısı ayrıca bağış yapmak isteyenlere ödeme aşamasında üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) savunması sağlayacak.

NEREYE ULAŞABİLİRSİNİZ?

e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan bu hizmetlerin linkleri aşağıdaki gibidir:

En yakın kan bağış merkezi için: “ddo.link/kan-bagis”

AFAD Deprem Bağış Kampanyası için: “ddo.link/earthquake-bagis”

Türk Kızılayı Beyin Sarsıntısı Bağış Kampanyası İçin: “ddo.link/kizilay-bagis”

mutajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu