Haber

FETÖ’cü İstanbul İmamı Ataşehir’de yakalandı

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda FETÖ Silahlı Terör Örgütü’nün sözde Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapısında İstanbul İmamlığı yapan MG, gözaltına alındı. Ataşehir’de düzenlenen operasyonda yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerimizce yürütülen çalışma sonucunda: Sözde Hava Kuvvetleri’nde İstanbul Bölge İmamı olarak görev yapan M.G. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün komuta yapısı, ilçemizde bulunan adresine düzenlenen operasyonda yakalanmıştır.” MG’nin 6 yıldır kaçak olarak arandığı ve yakalanmamak için sürekli adres değiştirdiği belirtildi.

Açıklamada, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan tutuklama kararı bulunan MG’nin örgüt içinde ‘Orhan’ kod adını kullandığı vurgulandı. Bank Asya’da hesap hareketleri olduğu belirlenen (MG) isimli kişinin, KHK ile kapatılan FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütüne bağlı eğitim kurumlarında çalıştığı da zanlılar arasında yer aldı. 2010 yılında ülkemizde KPSS soru hırsızlığı ve usulsüzlüklere ilişkin yürütülen soruşturmalarda, FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü, İmam aracılığıyla Hava Kuvvetleri İmamı Kemal Batmaz ve Türk Maliye Komutanlığı ile iletişim halindedir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı İmam Kemal Batmaz ve Türk Fierarşisi’nin harekât sınırını kullanarak 7 farklı hat üzerinden çok sayıda irtibatı olduğu belirlendi.İsim işlemleri tamamlanan MG, tutuklandığı isimle yetkililer tarafından tutuklandı. atıfta bulunulmuştur” denildi.

– İstanbuleyyubiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu