Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkelerindeki yatırım fırsatlarını anlattı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkeleri programı kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar ve Suudi Arabistan’a yönelik temaslarına ilişkin, “Ülkemizdeki yatırım fırsatlarını 200’ün üzerinde yatırımcıya anlattık ve Finans dünyasının Türkiye’deki temsilcileri: Dirençli Ortağınız programı.” Bu kelimeyi kullandı.

Şimşek, Körfez ülkelerine yaptığı ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

BAE, Katar ve Suudi Arabistan’ı kapsayan Körfez ülkeleri programını başlattıklarını belirten Şimşek, ilk olarak BAE Yatırım Bakanı Muhammed Hasan el-Suveydi ile Abu Dabi’de verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Şimşek, ikinci durağı olan Katar’da Maliye Bakanı Ali bin Ahmed el-Kuvari ile görüştüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Expo Doha 2023 Genel Sekreteri Muhammed Ali el-Khouri ile görüştük ve organizasyon hakkında bilgi aldık. Fuar alanında yer alan ve çok kısa sürede inşa edilen Türkiye Merkezini gezdik. Oldukça etkileyiciydi. Kapsamında ‘Türkiye Yatırım Yüzyılı’, Katar Büyükelçiliğimiz ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığımızca düzenlenen ‘Türkiye: Dirençli Ortağınız’ programında 200’ü aşkın yatırımcı ve finans dünyası temsilcisine ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık. Bugün Riyad’da ‘Geleceğe Yatırım Girişimi’ konferansına katılıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu