Haber

İHH, Filistin’e araç konvoyu düzenledi

İnsan Hakları ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Vakfı Antalya Şubesi üyelerinin Filistin halkına destek amacıyla oluşturduğu araç konvoyu, Adana’daki İncirlik Üssü’ne gitmek üzere yola çıktı.

Kepez ilçesindeki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nin açık otoparkında toplanan İHH üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan üyeler, araçlarına “Filistin’e Özgürlük Konvoyu” yazan posterler yapıştırdı.

İHH Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistin’in günlerdir bombardıman altında olduğunu ve binlerce kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

İsrail’in okullardan hastanelere, camilerden kiliselere kadar her yeri bombaladığını kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Halihazırda abluka altında olan Gazze’de büyük bir insani krizin yaşanmasına neden oldu. Haftalardır soykırıma varan saldırıların yaşandığı Gazze, bu baskı politikalarının doruk noktasıdır. Tüm dünyanın gözüne baktığımızda, İsrail, 2,5 milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’de sivilleri öldürüyor.” “Kadınları, çocukları, yaşlıları, hayatta kalanlara yaşam hakkı tanımadan katletiyor. Hastaneler, mülteci kampları, okullar, fırınlar, aşevleri ve aklınıza gelebilecek birçok yer saldırıya uğradı, Gazze’deki alt ve üst yapı tahrip edildi. İşgalci İsrail tarafından tamamen yok edilmiştir.”

Vatandaşları İsrail ürünlerini boykot etmeye davet eden Yıldırım, Türk ürünlerinin satın alınmamasını tavsiye etti.

“Rotamız İncirlik, Yükümüz İnsanlık” sloganıyla İncirlik Üssü’ne gideceklerini belirten Yıldırım, “ABD’nin İsrail ile başını çektiği şer ittifakı, Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyada birçok ülkeyi işgal etmeye çalışıyor. İstanbul ve diğer illerden yola çıkan konvoylar “Konya’da bir araya geleceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce araç ve onbinlerce vicdanlı insanla İncirlik Üssü’nde buluşacağız.” dedi.

Konuşmaların ve duaların ardından 2 otobüs ve araç yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu