Haber

Kızına 27 yıl cinsel istismarda bulunan babaya 31 yıl hapis cezası

Hüseyin Ç. (71), 31 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Beyşehir ilçesinde ikamet eden H.Ç., 15 Kasım 2021’de jandarmaya giderek babası Hüseyin Ç.’nin cinsel tacizine uğradığını kız kardeşi YS’ye şikayet etti. H.Ç.’nin gözaltına alınmasıyla ortaya çıkan olayın ardından Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. babasının cep telefonunda ablasının çıplak görüntülerini gördü. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hüseyin Ç. tutuklandı.

Hüseyin Ç. hakkında savcılığın hazırladığı iddianamede, mağdur YS’nin 16 yaşında evlendiği, babası Hüseyin Ç. kızına evlenmeden önce cinsel istismarda bulundu. Hüseyin Ç.’nin kızı YS’ye yönelik eylemlerinin son olarak devam ettiğinin belirtildiği iddianamede, “Şüpheli Hüseyin Ç., mağdur YS 18 yaşından sonra 18.11.2021 tarihinden 10 gün önce farklı tarihlerde devam etti. birden fazla cinsel saldırıya uğradığı, zanlının mağdura yönelik fiilleri içeren eylem kapsamında olduğu, zincirleme suç hükümlerinin uygulanması gerektiği, zanlının cinsel ilişki sonrası “birine anlatırsan seni öldürürüm” diyerek mağduru tehdit ettiği, Seni keserim” diyerek maktulün çıplak görüntülerini telefonuyla kaydettiği, maktulün yapılan işlemler açısından fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamadığı, edemeyecekleri anlaşılmıştır. bu olayda fiile zihinsel olarak direndiği, zanlının kabul edilen eylemleri beden ve ruhen kendini savunamayacak durumdaki soyundan gelenlere karşı zincire vurularak işlediğini belirtti.Jandarma Kriminal Laboratuvarı’ndan alınan raporda, “Y-STR DNA profili” erkek (Y) kromozomu üzerindeki gen bölgelerinin Y-STR analizi ile eşlenmesi ile elde edilen Y-STR DNA profiline Hüseyin Ç. Kişiden alınan kan örneğinden elde edilen Y-STR DNA profili ile uyumlu olduğu belirlendi” ifadelerine yer verildi. YS tarafından yapılan incelemede ‘Sınırda -Hafif Derecede Zeka Geriliği’ tespit edildi, ve olay tarihindeki yaşı ile birlikte değerlendirildiğinde, kurulumuzun tespit ettiği bu zeka geriliği ile mağdur olduğu olayın hukuki anlam ve sonuçlarını algılamasına engel olacak nitelikte ve derecede olduğuna, ve bu durumda manevi yönden eyleme direnmekten YS (kendi ifadelerine göre) fiilin mağduru olduğu takdirde, fiilin işlediği tarihten önce başlamak üzere fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamayacaktır. ilk evliliğini (16 yaşında) (kendi ifadelerine göre) 2021 yılına kadar, bu durumda fiile zihinsel olarak karşı koyamayacağı, sahip olduğu zeka geriliğinin ilk kez hekim dışı kişiler tarafından görüldüğü, oy birliği ile kabul edildi. ilk bakışta anlaşılmayabileceğini, ancak yakın tanıdıklar tarafından ve tekrarlanan görüşmelerle anlaşılabileceğini ve ifadelerine saygı duyulabileceğini ifade eder. ‘MEYYİT YAŞAMINDA HESABIMI İSTİYORUM’

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında hakim karşısına çıkan Hüseyin Ç., savunmasında, “Suçlamaları reddediyorum. 71 yaşındayım ve kendimi yaşayan ölü gibi hissediyorum. Boynum kemikten ince. adalet içinde beraatimi istiyorum.” Mahkeme heyeti, Hüseyin Ç.’yi mahkum etti. ‘zincirleme suretiyle nitelikli cinsel saldırı’dan 26 yıl 3 aya, ‘özel hayatın gizliliğini ihlalden’ 5 yıl, 31 yıl 3 aya kadar hapis. Mahkeme ayrıca, ‘sanığın belgelere yansıyan olumsuz kişiliği, yargılama süresince herhangi bir pişmanlık belirtisi göstermemesi ve suçunu gizlemeye yönelik davranışı dikkate alındığında takdir yetkisine yer olmadığına’ karar verdi. kesinti’.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu