Yaşam

“KTO Karataylı İslam Ekonomisi ve Finansı öğrencileri uluslararası yarışmalarla gururlandırmaya devam ediyor”

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve Universitas Endonezya, Universitas Airlangga, Universitas Muhammadiyyah Yogyakarta, Universitas Sains Islam Malaysia iş birliğinde düzenlenen 1. Uluslararası İslami Finans Olimpiyatları ve Uluslararası Yaz Okulu Programında KTO Karatay Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı öğrencileri katıldı. Bölümde önemli başarılar elde edilmiştir.

 

Takım Şampiyonası’nı KTO Karatay Öğrencileri Kazandı

1. Uluslararası İslami Finans Olimpiyatları ve Uluslararası Yaz Okulu Programı’nda KTO Karatay Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Bölümü öğrencileri 3 kategoriden oluşan yarışlarda büyük başarılar elde etti. Endonezya’da KTO Karataylı İslam Ekonomisi ve Finansı Bölümü öğrencileri münazara kategorisinde altın madalya kazanarak interaktif işlem oyununda 5 üniversite arasında 1. oldu. Rana Kübra Gümüş, Halime Parıltı Öztekin, Yunus Emre Ertaş, Şevki Dutar ve Zeynep Eraslan’dan oluşan KTO Karatay IIFO takımı, interaktif oyun kategorisinde takım şampiyonluğunu kazandı.

 

“İslam İktisadı ve Finansı Bölümü Öğrencilerimizin Uluslararası Başarıları Bizim Gururumuzdur”

Yarışlar sırasında Doç. Dr. Kamola Bayram ve Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Ergün eşlik etti. Elde edilen başarılardan büyük gurur duyduklarını söyleyen Ergün; “Öğrencilerimizin uluslararası arenadaki başarılarından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu başarıları, sadece edindikleri teorik bilgilerle sınırlı kalmayıp, pratikte de ne kadar başarılı olduklarının bir göstergesidir. Bu tür uluslararası proje ve etkinlikler, öğrencilerimizin farklı kültürlerden akademisyenler ve öğrencilerle etkileşime girmelerine olanak tanırken, küresel düzeyde rekabet etme becerilerini de geliştirmektedir. Bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki süreçte de üniversitemizi ve ülkemizi uluslararası organizasyonlarda başarı ile temsil etmelerini diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu