Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sevgililer Günü’nde Etkinlikler Düzenledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat’a özel bir dizi etkinlik düzenledi. Sevgililer Günü’nü daha anlamlı kılmak isteyen çiftler, dün Büyükşehir Belediyesi’nin düğün salonlarına akın etti. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Yaşlı Destek Birimi’ne kayıtlı vatandaşlara ve Sevgililer Günü münasebetiyle Forum AVM ve Kushimato Caddesi’ndeki vatandaşlara kırmızı gül dağıtıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat’ta 7’den 70’e herkesi mutlu etmek için bir dizi etkinlik düzenledi. Çifte mutluluk yaşamak istedikleri için düğünlerini aylar öncesinden planlayan gelin ve damatlar, 14 Şubat’ta nikah salonlarına yöneldi. Kongre ve Stand Salonu ile sahildeki Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen tören, Düğün Memuru Dilek Yörük tarafından yönetildi. Hafta içi olmasına rağmen düğün sayısı iki katına çıkarken, Büyükşehir Belediyesi çiftlere günün anısına sürpriz yaparak çikolata, nazar boncuğu ve kalp balonu hediye etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Düğün Memuru Dilek Yörük şunları söyledi:

“Bugün özel bir gün. Çiftlerimiz çifte mutluluk yaşamak istiyor. Bu nedenle 14 Şubat’ı seçtiler. Yoğun talep var. Bozulmasın diye kalpli çikolata yaptırdık. Nazar boncuğu yaptırdık ki bozulmasın.” Nazar. Bizim de kalpli balonlarımız var. Bugün elimizde var.” Hediye olarak sunuyoruz.”

Yaşlı bireyleri özel günlerde yalnız bırakmayan Büyükşehir ekipleri, bu Sevgililer Günü’nde de kapılarını çaldı. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Birimi’ne kayıtlı vatandaşlara çiçek ve hijyen paketleri hediye edildi.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Yaşlı Destek Birimi’nde görev yapan Filiz Akın, “Sevgililer Günü’nde merkezi 4 ilçeye çiçek ve hijyen paketi dağıttık. Cumhurbaşkanımızın selamlarını ilettik. Çok memnun oldular.”

Büyükşehir ekipleri, merkezde vatandaşların uğrak yeri olan Forum AVM ve Kushimato Caddesi’nde Sevgililer Günü dolayısıyla kırmızı gül dağıttı. Gruplar gül dağıtırken, vatandaşlara Önder Seçer’in sevgi ve selamlarını iletti.

Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü çalışanı Çağatay Keskin, 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında vatandaşların yoğun olduğu yerlerde çiçek dağıtarak bu özel günde vatandaşları sevindirmek istediklerini kaydetti. Keskin, “Büyükşehir Belediyesi olarak hem iyi günde hem de kötü günde vatandaşlarımızın yanında olmayı memnuniyetle sürdürüyoruz.”

paluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu