Haber

Polis lojmanında ölü bulunan kadının ailesi: İntihar etmesi mümkün değil

Manisa’nın Demirci ilçesinde polis lojmanında başından tabancayla vurulan Yeşim Akbaş’ın (26) ölümüne ilişkin soruşturmada ikinci kez gözaltına alınan Komiser Yardımcısı Doğancan Yıldız’ın (32) tutuklanmasının ardından, annesi Aysun Akbaş (54) ifade verdi.

‘BİZİM TATİLİMİZ DÜĞÜNÜMÜZ YOK’

Yeşim Akbaş’ın ailesi, bayramın ilk günü kızlarının mezarını ziyaret etti. Gözaltına alınan Anne Aysun Akbaş, “Bu karar benim acımı bir nebze olsun hafifletti. Onun dışarıda olduğunu bilmek bizim için çok kötü bir duyguydu. Olaydan 4 gün önce yanımıza gelip almak istediklerini söylediler. evlendi. Kızım çok heyecanlandı. Kızım intihar edecek biri değil. Silahlardan çok korkardı. “Nerede dursa patlayacağını düşünürdü. Su tabancasıyla bile oynamayan bir çocuktu. Silahla intihar etmesi mümkün değil. Ne cıvıl cıvıl kızım ne de biz bir daha şenlikli bir yüz görmeyeceğiz. Tekrar neşeli bir yüz görmesini istemiyorum. Annesi onu hapishanede ziyaret ettiğinde sevebilecek ama ben kızımın toprağını istemiyorum.” “Seni seveceğim. Kızım her gün rüyalarıma giriyor. Ne tatilimiz var ne de düğünümüz. Ağırlaştırılmış müebbet almasını istiyorum. Açgözlülükleri yavrularına zarar vermesin diye hiç dışarı çıkmamalı” dedi.

‘KISACA BİRAZ DAHA RAHAT OLDUK’

Adaletin yerini bulmasını istediklerini söyleyen baba Mustafa Akbaş (64), “Çocuğumuzu kaybettiğimiz için moralimiz çok bozuk. İlk etapta adli kontrolle serbest bırakıldı. Gözaltına alındığını ve tekrar tutuklandığını öğrendiğimiz zaman çok az.Adaletin yerini bulmasını istiyoruz.Kişi gözaltına alındı.Görev yaptığı ilçede çok sayıda olaya karıştığını ve sürgüne gönderildiğini duyduk. Taciz nedeniyle Demirci ilçesinde. Buraya gelmesi gerçek değil, görevden alınması gerekirdi’ dedi. (HABER MERKEZİ)

ortakoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu