Haber

Sıcak pastırmaya elveda! Meteoroloji’den sağanak yağış geliyor

Pastırma ısısı etkisini kaybettikten sonra hava sıcaklığı önemli ölçüde düştü. Yurtta şiddetli yağışlar etkisini sürdürürken Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni raporunu yayınladı.

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinde havanın orta dereceli, yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

ŞİDDETLİ YAĞIŞIN ETKİLİ OLACAĞI İLLER

Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Ankara, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Düzce, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışların beklendiği tahmin ediliyor.

Yağışların bu akşam Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize’nin batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK

Kuzeydoğu kesimlerde sıcaklığın 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI

Son değerlendirmelere göre; Bugün Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerinde Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize’nin batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen yağışların yol açabileceği ani sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara ve ulaşımın aksaması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmak ve önlem almak gerekiyor.

SARI KOD UYARISI

Giresun, Trabzon ve Rize için sarı kodla kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu