Haber

Sri Lanka ve Çin, Güney Asya Ticaret ve Lojistik Merkezi İnşa Edilmesi İçin Anlaşma İmzaladı

KOLOMBO, 22 Nisan (Xinhua) — Sri Lanka Liman İdaresi, yerel bir inşaat mühendisliği şirketi ve China Merchants Port Holding arasında, Sri Lanka’nın başkenti Colombo Limanı’nda bir Güney Asya ticaret ve lojistik merkezi inşa etmeye yönelik bir anlaşma imzalandı. .

Cuma günü düzenlenen imza törenine katılan Sri Lanka Liman, Denizcilik ve Havacılık Bakanı Nimal Siripala de Silva, projenin son teknoloji bir lojistik merkezi kuracağını ve Colombo Limanı’nın daha fazla tanıtılmasına yardımcı olacağını söyledi. bölgedeki prestijli ve rekabetçi liman.

China Merchants Group Yönetim Kurulu Başkanı Miao Jianmin, şirketin yerel işletmelerle iş birliğini daha da güçlendireceğini ve Sri Lanka’nın ekonomik kalkınmasına daha fazla katkı sağlayacağını belirtti.

Toplam 392 milyon dolarlık yatırım hacmine sahip proje, üstün bir lojistik ve depolama tesisi sağlayacak ve daha fazla konteyner hacmi çekecek, ülkenin en büyük limanı olan Colombo Limanı’nın değerli bir merkez olma yolundaki konumunu güçlendirecek. bölge.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu