Haber

TES-İŞ Samsun Şube Başkanlığına Emrah Baylan seçildi

Türk-İş’e bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Samsun Şube Başkanlığı’na Emrah Baylan seçildi.

TES-İŞ Samsun Şubesi’nin Muhteşem Genel Kurulu Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonu’nda gerçekleştirildi. Eski başkan Gökay Özdal ve eski mali sekreter Emrah Baylan’ın lider adayı olarak katıldığı seçimde, Divan Başkanlığı’na TES-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Özil getirildi. Harika kurultayda 151 delege oy kullandı.

Yapılan seçimler sonucunda TES-İŞ Sendikası Samsun Şubesi’nin yeni genel başkanlığına Emrah Balan 84 oyla, eski lider Gökay Özdal ise 66 oyla seçildi. Şube Genel Sekreterliğine Ufuk İnan, Mali Sekreterliğe İrfan Kızılyurt, Şube Sekreterliğine Berati Yılmaz ve Şube Eğitim Sekreterliğine Murat Öztürk seçilmişlerdir.

Seçimin ardından Lider Emrah Baylan ve vekaletini alan yönetim kurulu üyeleri, sendika binası önünde kurban keserek çalışanları selamladı. Önder Baylan burada yaptığı konuşmada, “Bize göstermiş olduğunuz güven için sizlere teşekkür ediyorum. Bu görevi layıkıyla yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ben değil, biz olacağız. Sorumluluğumuzu biliyoruz. çok çalışacağız.”

Olağanüstü kongreye Genel Başkan Yardımcıları Eşref Erden, Fatih Tülek, Duran Karakoç, eski şube başkanları ve emekçiler katıldı. – SAMSUN

habersefaatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu