Haber

Antalya Büyükşehir’in Güzeloba kreşleri açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek her ilçe için fidanlık sözünü yerine getiriyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde üretimi tamamlanan 12 derslikli ve 240 öğrenci kapasiteli Guzoloba Çocuk Yuvası ve Gündüz Bakımevi’nde kısa sürede eğitim başlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kadınların istihdama katılımını sağlamak ve çocuklara daha kaliteli eğitim vermek amacıyla her ilçede bir kreş açıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda Gazipaşa’da hizmete açtığı anaokulunun ardından Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde kurulan çocuk kreş ve gündüz bakımevinde yenileme çalışmaları tamamlandı. 12 derslikli ve 240 öğrenci kapasiteli kreşte kısa sürede eğitim başlayacak. Tüm donanımı tamamlanan ve sınıfları hazırlanan anaokulu yeni öğrencilerini bekliyor.

NİTELİKLİ EĞİTİM ALACAK

Anaokulunda çocukların fiziksel ve sosyal gelişimi için her türlü imkan sağlandı. 3 katlı bir binada hizmet verecek olan kreş, çocukların kaliteli eğitim alabilecekleri ve kaliteli zaman geçirebilecekleri bir merkez olacak. Kreşte 4-6 yaş arası çocuklara kişisel gelişim ve okul öncesi eğitim verilecek. Ayrıca 12 farklı sınıfta uzman çalışanlar tarafından eğitilen çocuklar için çok amaçlı oyun alanı ve spor alanı bulunmaktadır.

İLÇELERDE KREŞ SAYISI ARTIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi yakında Kepez’de 18 derslikli, Kumluca’da 13 derslikli, Finike’de 12 derslikli ve Manavgat’ta 5 derslikli kreş hizmete sokacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu