Ekonomi

Bitcoin liderliğindeki kripto piyasası pozitif olmaya devam ediyor

Investing.com – bitcoin (BTC), son 24 saatte %5’in üzerinde bir fiyat artışıyla 10 ay sonra tekrar 30.000$’da süreci görmeye başladı. Sabah saatlerinde 29.000 dolarda kesin düşüşler görülse de son saatlerde 30.000 dolarda bariz bir takviye olması dikkat çekiyor.

Bitcoin’deki yükseliş eğilimi, piyasanın geri kalanının da olumlu fiyatlanmasına neden oluyor. İlk 10 kripto para birimi arasında Bitcoin, yüzde 6 fiyat artışıyla yüzde 10 yükselen Solana’nın ardından en çok yükselen ikinci kripto para birimi konumunda. solmakBugün çift haneli fiyat artışına ulaşarak 22 dolara yükseldi.

kardan(ADA) ve BNBÖte yandan, %5’lik bir fiyat artışıyla sırasıyla 0.4$ ve 328$’a ulaştı. EthereumÖte yandan %3 değer artışı ile 1.900 doların üzerinde yer oluşturmaya devam ediyor.

Küresel piyasaların son durumuna bakıldığında dolar endeksiBugün ise yarım puana yakın düşüşle 101’e düşerek kripto şubesinin direği gibi hareket ediyor. Reel vadeli işlem endekslerinin ABD piyasa açılışına pozitif yatay konumu.

Bugün, ilk 100 kripto para biriminin tümü dünün fiyatından daha yüksek hareket ediyor. Değer artışı en yüksek olan kripto paralar ise; Oluşturma Jetonu(%17), İzdiham(%14), yığınlar(13,35), enjekte(%10,55) ve solmak(10.22) olarak listelenir.

Kripto segmentinde yükselen dalgaya katılmayarak yatay kalan altcoinler Unus Sed Leo, Tron, Frax Paylaşımı, TezosVe XDC Ağıdevam ederken.

Toplam kripto para piyasa değeri artmaya devam ederek 1,23 trilyon dolara yükseldi. Ortalama işlem hacmi ise sabah saatlerine göre bir ölçü artarak 50 milyar doların üzerine çıktı. Piyasadaki algıyı ölçen kripto para birimi kaygı ve risk iştahı endeksi yükselmeye devam ediyor. Endeks dünkü konumuna göre 6 puan artarak bugün 68 seviyesine ulaştı.

Author: Günay Caymaz

haber-elbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu