Ekonomi

Borsa İstanbul’da Tarkim için gong çaldı

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdür Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada, modern tesisleri ve güçlü Ar-Ge’si ile dünyada stratejik öneme sahip tarım sektöründe faaliyet gösteren Tarkim’in, kapasitesini artırarak ürün yelpazesini genişletmeyi hedeflediğini ve halka arzdan elde edilen gelirle ihracat hacmi. .

Tarım Kredi Holding Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi Mustafa Hamurcu, Tarım Kredi Grubuna ait merkezi Manisa’da bulunan Tarkim’in 2009 yılında kurulduğunu belirterek, “Tarkim’in 91 çalışanı var, aktif büyüklüğü 1 milyar 100 milyon, 20 bin metrekarelik arazide bitki koruma ilaçları.” “Yıllık 12 bin ton üretim kapasitesine sahip olan şirketimizin yüzde 60’ı Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne, yüzde 40’ı Gübretaş AŞ’ye ait olup, halka arz sonrasında halka oranı yüzde 23,81 olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Şirketin halka arz büyüklüğü 537,5 milyon TL’ye ulaştı

Hamurcu, “5-6 Eylül’de talep toplama süreci başlayan ve sona eren şirketimizin halka arz büyüklüğü 537,5 milyon TL’ye ulaştı ve 2 milyon 675 bin 408 yatırımcı katıldı. Bugünkü törenimizle birlikte 2017’de ihaleleri görmeye başladık. Borsa İstanbul Tarım “Çiftçimizi ve üreticimizi her zaman her aşamada destekleyen tarım kredi kümesine güvenen, milletimizin teveccühünü kazanan şirketimize katılan 2 milyon 675 bin 408 yatırımcımıza teşekkür ederiz. -tarım sektöründe son üretim. Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi artık çok daha büyük.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu