Haber

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe teşkilatları ve vatandaşlarla buluştu

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe teşkilatları, belediye başkan adayları ve vatandaşlarla buluştu. Tugay, “Ben İzmir’e aşığım, öyle bir eser ortaya çıkarmak istiyorum ki 50 yıl boyunca insanlar onu konuşsun” dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe teşkilatları, belediye başkan adayları ve vatandaşlarla buluştu. Esnafları ziyaret eden Tugay, arıtma sorunu, içme suyu hattının yenilenmesi ve yol ihtiyacının farkında olduğunu belirterek, “Dikili’nin turizm açısından çekiciliğini artıracak bir şeyler yapmamız lazım. Dikili’nin şenliklerinin daha gelişmiş bir şekilde düzenlenmesi için elimizden geleni yapacağız. Kırsal alanı planlayacağız.” Dikili Avcılar ve Atıcılar Derneği’ni ziyaret eden Tugay, “Ben İzmir’e aşığım, o kadar çok çalışmak istiyorum ki 50 yıl boyunca insanlar bunu konuşsun. Burada park sorunu olduğunu biliyoruz. Eğer mağdur olmazsanız bu hizmet burada.”

‘PLANLARIMIN HAZIR OLDUĞUNU BİLMENİZİ İSTİYORUM’

Dikili’de seçim kampanyasını yürüten Tugay, 25 yıl önce ilçeye gelen ve 70 yıldır berberlik yapan İsmet Şengül Sarıkamış (82) ile sohbet etti. Dikili’de kolej açılmasını isteyen Sarıkamış, “Dikili’miz 12 ay canlı bir yer olsun” dedi. Sağlık tanrısı Asklepios’un asası üzerindeki yılan sembolünün ilk ortaya çıktığı yerin Bergama olduğunu hatırlatan Tugay, “Bergama, dünyada tıbbın ilk ortaya çıktığı yer olarak biliniyor. Bir hekimin burada bulunması da hoş bir tesadüf. Belediye başkan adayıyım. Bu göreve hazırlanıyorum ve planlarım hazır.” “Bir İzmir çocuğu olarak şehre inanarak, onu çok severek, her köşesine sahip çıkarak hizmet edeceğim” dedi.

‘BİZİ ANLATMAYAN KİMSE KALMAMALI’

Kınık’ta karşılanan Tugay, “Alsancak ve Konak benim için Kınık’tır. Tüm umutsuzluklarınızı, kaygılarınızı bir kenara bırakın ve birlik olun. 31 Mart seçimleri için birlikte çalışalım, birlikte çalıştığınız kimse kalmayacak” dedi. hakkımızda konuşmayın, anlatmayın. Verdiğimiz her sözü nasıl yerine getirdiğimizi göreceksiniz.” “Bunu inançla, Kınık’a duyduğumuz sevgiyle, milletimize duyduğumuz saygıyla yapacağız. En ufak bir yanlışınızı duymayacaksınız. Kimse bizi yanıltamayacak” dedi.

‘DÜNYADA İLK VAN HAVASINI SOLUYORUM’

Tugay, Karabağlar Belediye Başkanı Adayı Helil Kınay İnay ve CHP Karabağlar İlçe Başkanı Bülent Sözcüpek ile birlikte İzmir’de faaliyet gösteren Vanlı vatandaş derneklerinin Karabağlar’da düzenlediği toplantıya katıldı. Van’ın geleneksel ‘ayran aşısı’ ikram edilen Tugay, gösterilen misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karabağlar’da düzenlenen kadın ve gençlik toplantısına katılan Tugay’a İzmirspor atkısı hediye edildi. Öğretmen babasının işi nedeniyle Van’da doğduğunu belirten Tugay, anne ve babasının uzun yıllardır çocuk sahibi olmadığını ve bunun için yemin ettiklerini, annesinin onu kucağına almasıyla ailenin çok mutlu olduğunu ifade etti. Haziran 1967’de.

‘İZMİR’İ KİMSE KARANLIKTA BAĞILMAYACAK’

Karabağ Kadın ve Gençlik Toplantısına da katılan Tugay, sözlerine şöyle devam etti:

“İzmir’in her yerindeyiz. Birçok şeyle mücadele ediyoruz. Bir yandan yalanlarla mücadele ediyoruz. Karşımızdaki rakipler sınırlarını aşıyor, İzmir’i ele geçirme hayali kuruyor. İzmir sadece İzmirlilerindir.” İzmirli kalacak. İzmirli kimdir, nedir?” diye konuştu ve bu seçimde de gösterecek. Hiç kimse İzmir’i karanlığa sürükleyemeyecektir. Başka yerlerde insanlara baskı yapıp rüşvet verme gibi vaatlerde bulunabilirler ama İzmir halkı buna kanmaz. Bazıları hayallerinde kalır ve 31 Mart gecesi ihtiyaç duydukları cevabı alırlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu