Haber

Elazığ’da 8 yıl önce kaybolan yaşlı adam hâlâ bulunamadı

Elazığ’da 8 yıl önce kaybolan 89 yaşındaki Hasan Katırcı hâlâ bulunamadı. Katırcı ortadan kaybolurken yıllardır şiirler okuyarak eşinin yolunu bekleyen 93 yaşındaki Güllü Katırcı’nın, geçen yıl deprem korkusuyla yataktan düşerek bir hafta sonra hayatını kaybettiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 6 çocuk babası 89 yaşındaki Hasan Katırcı, 26 Aralık 2016’da kent merkezinin Konakalmaz köyündeki evinden ayrılarak kent merkezine geldi. Daha sonra minibüsle köye dönen ve köy camisinin yakınında inen Katırcı, evine dönmedi. Akşam saatlerine kadar Katırcı’dan haber alamayınca ailesi, jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden (AFAD) yardım istedi. AFAD ve jandarma ekipleri günlerce takip köpeğiyle arama yaptı ancak sonuç alınamadı. Katırcı’nın ortadan kaybolmasının üzerinden tam 8 yıl geçti. Bu dönemde eşinin tavsiyesiyle yolunu bekleyen 68 yıllık birlikteliği Güllü Katırcı’nın, 6 Şubat Kahramanmaraş depreminden korkarak yataktan düşerek, bir hafta sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Babasının kaybolmasının üzerinden 8 yıl geçtiğini belirten Arefe Yavuz, “Babamın bulunmasını istiyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum. Yıllardır yolunu bekleyen annem de geçen yıl vefat etti. . Babamdan hiçbir iz yok.” – ELAZIĞ

savsat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu