Haber

İstanbul merkezli FETÖ operasyonunda 14 şüpheli yakalandı

İstanbul merkezli 4 vilayette FETÖ’ye yönelik eş zamanlı operasyonda, aralarında meslekten ihraç edilen öğretmen ve polislerin de bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye yönelik başlatılan soruşturmada, kimi şüphelilerin, Bylock kullanıcısı olduğu, haklarında itirafçı beyanlarının bulunduğu, kimi şüphelilerin ise terör örgütünün kelamda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mahrem yapılanması içerisinde “mahrem imam” olarak faaliyet yürüttüğü belirlendi.

Şüphelilerin ankesör bağlantı yolu ile örgütsel irtibata uygun aranma kayıtlarının bulunduğu belirlenen soruşturmada zanlılar ortasında terör örgütünün talimatı ile Bank Asya’ya para yatıran, örgüt iltisaklı kurumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtları olan ve örgüt iltisaklı derneklere üye olanların bulunduğu anlaşıldı.

Bu tespitlerin ardından harekete geçen Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul merkezli olarak bu kentin yanı sıra Antalya, Osmaniye ve Yalova’da eş vakitli operasyon düzenledi.

Operasyonda, ortalarında meslekten ihraç edilen öğretmen ve polislerin de olduğu 14 kuşkulu yakalanandı. Zanlıların polisteki süreçleri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu