Haber

Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler: 14 Nisan Cuma Günü Deprem Oldu mu?

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz aylarda iki büyük deprem meydana geldi. Bu sarsıntılarda binlerce vatandaş hayatını kaybederken, etkilenen iller afet bölgesi ilan edildi. Uzmanlar, afet bölgesinde sarsıntıların bir süre daha devam edeceği konusunda vatandaşları uyarıyor. Bu depremin ardından birçok kişi yaşadığı yerlerde deprem olup olmadığını araştırıyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, ülkemizde ve çevre ülkelerde yaşanan deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor. Peki bugün deprem oldu mu? İşte 14 Nisan Cuma günü Kandilli Rasathanesi ve AFAD’da meydana gelen son depremlerin listesi…

Ülkemizde üç büyük aktif fay hattı olduğu için birçok bölgede irili ufaklı depremler yaşanmaktadır.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta iki büyük deprem meydana geldi. Bu depremler sadece çevre illerde değil çevre ülkelerde de hissedildi.

Depremlerin ardından 11 il afet bölgesi ilan edilirken, binlerce vatandaş hayatını kaybetti. Uzmanlar, depremin olduğu bölgelerde artçı sarsıntıların devam edeceğini söyledi.

AFAD, Kandilli Rasathanesi ile ülkemizde ve komşu ülkelerde meydana gelen depremlerle ilgili bilgileri vatandaşlarla paylaşıyor.

Kandilli Rasathanesi’nin son deprem verilerine göre Ege Denizi Kuşadası Körfezi’nde 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre Kahramanmaraş Göksun’da 3.1 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi.

14 Nisan Cuma Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Kandilli Rasathanesi SON DEPREM

14 Nisan Cuma AFAD Son Depremler

AFAD SON DEPREM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu