Haber

Konya Demiryolu Caddesinde Trafiği Rahatlatacak Düzenleme Tamamlandı

Kent içi trafiği rahatlatmak için değerli düzenlemeleri uygulamaya devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi, Demiryolu Caddesi’nin Adana Çevre Yolu ile bağlantısının sanayi bölgesine uzatılması için başlattığı çalışmaları tamamlayarak caddeyi Hüdai Kavşağı’na açtı. Caddenin Aykent Kavşağı’na kadar olan kısmında ise düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde araç yoğunluğunun yaşandığı noktalarda trafiği rahatlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, alternatif bağlantı yolları ile yeni köprülü geçişler yaparken, kent merkezinde trafiğin sorunsuz olması ve yol güvenliğini artırmak için mevcut caddelerde de değerli düzenlemeler hayata geçirdiklerini belirtti.

Bu kapsamda “Adana Çevre Yolu üzerindeki eski un fabrikasını “Adana Çevre Yolu bağlantısından 800 metrelik yeni bir yol düzenlemesi” ile başlattıkları yeniden yapılanma çalışmalarını tamamladıklarına değinen Lider Altay, şunları kaydetti: Demiryolu Caddesi’nin Hüdai Kavşağı’na kadar olan kısmı yeni yol düzenlemesi yapılarak yapıldı.Biz genişlettik.Bu sayede Demiryolu Caddesini sanayi bölgemize bağladık.Burasını hizmete alarak trafiği büyük ölçüde rahatlattık. Caddenin Aykent Kavşağı’na kadar olan kısmında olduğu gibi düzenleme çalışmalarımız da devam ediyor.Yaptığımız tüm bu çalışmalarla amacımız trafik akışını daha güvenilir ve kesintisiz hale getirmek.Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. şehir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Demiryolu Caddesi üzerinde Devlet Malzeme Ofisi (DMO) depolarının bulunduğu alanda da şerit genişletme çalışması yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kuluncakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu