Haber

Samsun’da 3 bin 500 metrekarelik alana spor kompleksi yapılıyor.

Samsun’un İlkadım ilçesinde 3 bin 500 metrekare alan üzerinde Sporkompleks inşa ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, İlkadım Spor Kompleksi’nin temel demirbaşlarının son aşamaya geldiği bildirildi.

Ekonomik ömrünü tamamladıktan sonra yıkılan Samsun Anadolu Lisesi Spor Salonu, hentbol, ​​basketbol, ​​voleybol ve yüzme branşlarına yönelik antrenman sahaları, fitness center, Olimpik yüzme havuzu, sauna, fin hamamı ve resmi turnuvalar yapılabilmektedir. Seyirci kapasiteli yarışma salonu olacaktır.

Fevzi Çakmak, Yenidoğan, Fatih, İlyasköy, Reşadiye, Rasathane, Çiftlik, Adalet, Kazım Karabekir, Bahçelievler, Kışla’nın yer aldığı 12 mahallede yaşayan 140 bin vatandaşın yürüme mesafesinde yer aldığı spor kompleksinden yaklaşık 35 bin genç ve çocuk faydalanacak. , Yaşar Doğu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, proje üzerinde hassasiyetle durduklarını belirtti. 24 ay sonra projeyi hizmete sokmayı hedeflediklerini ifade eden Demir, şunları kaydetti:

“Spor en önem verdiğimiz hizmet alanlarımızdan biri. Eğitimde, sporda, iş hayatında, turizmde, sanayide birçok alanda yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Şu anda temeller üzerinde demir bağlantılar yapılıyor. İnşaat alanı büyük ama bağlantıların yarısı bitti.Temel betonu da en geç bu ayın ikinci haftasında dökülecek. Bu proje üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Üç katlı ve devasa bir yatırım. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu