Haber

Samsun’dan kısa

Sallipazarı Yerel Hareket Kümesi Derneği tarafından “İnsan yönetimi ve psikolojisi” ve “Kariyer Odaklı Sorumluluk ve İnisiyatif Alma” eğitimleri düzenlendi.

Salipazarı’ndaki SASKİ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde proje danışmanı ve iş koçu Zeynep Çelenk Çalış sunum yaptı.

Eğitimin ardından Çalış’a katkılarından dolayı plaket verildi.

Alaçam Gençlik Merkezi’nden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

Alaçam Gençlik Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Engelsiz Atölye Projesi kapsamında özel çocuklar için gençlik liderleri, eğitmenler ve istekli gençlerle akıl ve zeka oyunları, fotoğraf, robotik kodlama ve ebru gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Etkinlik sonunda çocukların katılımıyla proje logolu pasta kesildi.

Ardından serebral palsili boccia sporcusu Muhammed Ceddim ve babası Abdurrahman Ceddim ile röportaj gerçekleştirildi.

gençlik ve Spor Bölge Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, özel çocuklarla bir gün değil her gün yan yana olduklarını belirterek, “Etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecek. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma, gönüllülerimize ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum.” Özel çocuklarımıza ve hayatlarını onlara adayan ailelerine yüreklerimizi emanet ediyoruz.” söz konusu.

Ladik’te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Ladik ilçesinde etkinlik düzenlendi.

Özel eğitim sınıflarının hazırladığı programa Kaymakam Ahmet Raşit Orhan, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Tuzcu ve Ladik Engelli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lideri Seydahmet Ayan katıldı.

Toplumun her alanında yaşayan özel bireylerin hak ve sorunlarının devlet için öncelikli olduğunu vurgulayan Orhan, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özel çocuklarımızı birinci önceliğimiz yapmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Tuzcu ise son zamanların en keyifli ve keyifli günlerinden birini yaşadığını vurgulayarak, “Onların masum, kitapsız gülüşlerine eşlik etmek çok güzeldi.” sözünü kullandı.

Ayan, engellilerin sorunlarını bir günle çözmenin, onlarla birlikte olmanın yeterli olmadığına dikkat çekti. düşünüyorum” dedi.

Ardından katılımcılar özel çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak keyifli bir gün geçirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu