Haber

Sokakta Yürüyen 10 Yaşındaki Çocuğa Pitbull Cinsi Köpek Saldırdı

Tekirdağ’da sahibinin elinden kaçan pitbull cinsi köpek, yoldan geçen 10 yaşındaki çocuğu bacağından ısırarak yaraladı. Aile, köpek sahibi hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Sahibinin elinden kurtulan pitbull, sokakta yürüyen çocuğa saldırdı

Olay, akşam saatlerinde Çorlu ilçesi Pir Sinan Mahallesi Şehit İrfan Atasayar Sokak’ta meydana geldi. Sahibinin elinden fırlayan pitbull cinsi köpek, sokakta yürüyen 10 yaşındaki Sercan Baran Çılgın’a saldırdı. Köpeğin ısırması sonucu bacağından yaralanan Çılgın, çağrılan ambulansla Çorlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı çocuğun sıhhat durumunun uygun olduğu, tedavisinin akabinde taburcu edildiği öğrenildi.

“Bacağımdan ısırdı ve canımı acıttı”

Olay anını anlatan Sercan Baran, şunları söyledi: ‘Toptancıya bakmak için yoldan geçerken köpeği fark etmedim. Benim koştuğumu gördü diye sahibinin yanından fırlayarak bir anda bana saldırdı. Üstüme doğru atladı ve kalçamı tuttu. Ne kadar kendimden uzaklaştırmaya çalışsam da olmadı. Bacağımdan ısırdı ve canımı acıttı’ 

“Bu köpeği sokakta gezdiriyorsan, tedbirini alacaksın”

Baba Hayrettin Çılgın, ‘Bu hayvan yasaklı bir hayvan zaten. Bu köpeği sokakta gezdiriyorsan tasmasını, ağızlığını eksik etmeyeceksin, tedbirini alacaksın. Ben de hayvansever bir insanım. Kedileri, köpekleri severim ama bu olayın maddi ve manevi peşini bırakmayacağım. Gerekli şikayetimizi yaptık’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu