Haber

Kılıçdaroğlu: ‘Bu acıyı bir daha yaşamamak için artık değişmeliyiz’

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 11 ili etkileyen depremler büyük yıkıma neden oldu. Depremle ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiçbirimiz eskisi gibi değiliz. Ben de aynı kişi değilim. Ruhumuz eskisi gibi değil. İçimizde açılan derin yaraları sarmak ve bu acıları bir daha yaşamamak için artık değişmeliyiz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntının ardından Hatay’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan Kadıköy Belediyesi Arama Kurtarma Grubu ile dün CHP Genel Merkezi’nde gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu, bugün toplantıda yaptığı konuşmanın bir kısmını sosyal medya hesabından yayınladı.

Kılıçdaroğlu, “Hiçbirimiz eskisi gibi değiliz. Ben de aynı kişi değilim. Ruhumuz artık eskisi gibi değil. İçimizde açılan derin yaraları sarmak ve bu acıları bir daha yaşamamak için artık değişmeliyiz.”

Kılıçdaroğlu’nun nutuk konulu konuşmasından bir bölüm şöyle: “Kahramanmaraş’a gittiğimde iki küçük kız yanıma geldi ‘Babamız geldi sesleri duyuldu, kurtarın onu’. İstanbul’dan bir ekip geldi. Onlara söyledik. İki çocuk ağlayarak babalarının kurtarılmasını istiyor. Babalarının kurtarılamayacağını sonradan öğrendim. Evet, ‘biz aynı insanlar değiliz’ dediniz. Acıyı yaşayan insanlar, acıya tanık olan insanlar onları ruhlarının derinliklerinde taşırlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu